Torte me keksa (biskota) nga ne tegatuajm
Torte me keksa (biskota) nga ne tegatuajm

Torte me keksa (biskota) nga ne tegatuajm

Kuzhint.com

Embelsire e pergaditur nga tegatuajm

Perberesit :600 gr Keksa te bluar, 150 gr Lajthi te bluara, 125 gr Bajame te coptuara, 200 gr Rushe i terur,

2 Pako sheqer vanille, 150 gr Gjalp, 3 Luge gjelle kakao,

Qumesht deri sa te formohet nje mase e fort (jo shume e lengshme)

Pergaditja :Ne nje ene te thelle hedhim ne fillim keksat pastaj te gjithe perberesit e tjere nje nga nje.

Ngjeshim masen mire pastaj e hedhim ne nje tepsi qe ju largohet rrethi.

Rrafshojme masen mire dhe e vendosim ne frigorifer.

Dekorimin e embelsires e bejme me qokollade te zeze dhe te bardhe te cilat duhet te shkrihen mbi zjarre duke i hedhur edhe ajke.


Fjalet kyqe : embelsira  torte  keksa  biskota  tegatuajm  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

NDRYSHONI "STIL" NE PIJE!
Qofte ne tigan
Krelan me duqa