Torte me karota   nga Sebi Dumani.
Torte me karota nga Sebi Dumani.

Torte me karota nga Sebi Dumani.

Kuzhint.com

Torte me karrota

  • 4-5karrota
  • 3 veze
  • 1got vaj
  • Gjysem limon e shtypim me blender qe shtypim pemet pastaj
  • 1 lug peciv
  • 2 gota mielle

Gatimi;

Ne nje ene te thelle i perzien mire te gjithe perbersit e mesiperm dhe pastaj i qet ne tepsi dhei pjek ne 250 grad per 15-20 min.

Filli siper :

Ne nje tas qesim 2 lug sheqer pluhur, 2 luge kakao dhe 50 gr margarin te shkrire i perzien mire mbi zjarre deri te bashkohen dhe ja qesim siper tortes si ne foto.

Sebi Dumani

Nov 17th, 10:32pm


Fjalet kyqe : embelsira  torte  karota  sebi  dumani  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Sallat verore
Urreni të mbani dietë? Fajin e kanë qelizat nervore!
ÇFARË KURE DUHET TË NDIQNI PËR KËMBËT E ENJTURA?