Torte me jogurt dhe keksa
Torte me jogurt dhe keksa

Torte me jogurt dhe keksa

Kuzhint.com

Perbersit 500 -600 gr. keks (petit) 4-5 dl yogurt 2 banane 3 luge supe arra te bluara 3 luge supe kakao ose qokollad pluhur 3 luge supe sheqer pluhur 1 vanil sheqer 2 pako shllag pluhur 2 dl qumsht Pergaditja; Keksat i vendos ne qese, e mbyll qesen dhe i rah me qekiq te mishit, por i len pak copat e medha Ne yogurt shton sheqerin pluhur, arrat e bluara, kakaon (ose qokolladen pluhur) vanillen dhe e perzieni masen, nese ka nevoj i shtoni yogurt mos te jet masa e that. Bananet duhet te jen te pjekura mire i coptoni ne rathe dhe ia shtoni mases Masen e perzieni mire dhe e qitni ne kallep per tort.. e rafshon mire me dore dhe e leni per tu ftof ne frigorifer. Shllagun e pergatitni sipas udhzimit ne paketim dhe e lyeni torten siper... e zbukuroni me qokollad ne rende ose sipas deshires.

Nga;.

Nana Minka


Fjalet kyqe : embelsira  torte  jogurt  keksa  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Petulla
Soda e bukës kushton pak por vlen shumë!
Torte me krem vishnje