Torte me griz dhe kokos
Torte me griz dhe kokos

Torte me griz dhe kokos

Kuzhint.com

Perberesit: Per dy pete: 3 veze 2 gota(uji) qumesht 1 got vaj 2 gota sheqer 1 pecive 1 sheqer vanilje 3 lug kakao 18 lug miell (I ben 2 pete prej te njejtit brum ose vetm nje dhe e pren ne gjysem mandej, i pjek ne temp. 200 grad C) Per mbushjen: 1 l. qumesht 2 gota sheqer I vlon, me pas ua shton: 120 gr. griz 200 gr. kokos (I perzien derisa masa te trashet) Procedura e metejme vazhdon duke i radhitur se pari peten e zeze me pas masen e bardhe, peten e zeze, masen e bardhe perseri.

Embelsires mbi mund ti vendosni çokollate per torta te cilen me para e keni pegaditur mbi avull dhe i keni shtuar pak vaj. Torta duhet te qendroj ne nje vend te ftohte per ca kohe. Ju befte mire!


Fjalet kyqe : embelsira  torte  griz  kokos  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Simite për një mëngjes të shëndetshëm
Sallatë me karkaleca
Ëmbëlsirë e shpejtë dhe e lehtë