Torte me dredheza
Torte me dredheza

Torte me dredheza

Kuzhint.com

Nje pako miell i perzier me dredheza (i gatshem) 220 gr Krem djathi Philadelphia Nje pako pluhur limonad Nje ngjyre e verdhe qe perdoret per ushqim 2 Gota te mbushura me krem marshmallow 220 gr Ajke Dredheza te fresketa Pergaditja: Miellin e gatshem e pergadisim dhe e pjekim sipas udhezimeve qe shenojne ne pako pastaj e derdhim ne tepsi te rrumbullaket 22 cm.

Pasi te pjeket e largojme nga furra dhe e lem te ftohet mire pastaj e presim ne dy pjese ne menyre horizontale. Marrim kremin philadelphia e perzim me dhe ngjyren e verdhe pastaj e bashkojme me marshmallow dhe e rrahim deri sa te bashkohen mire perberesit dhe ne fund ia shtojme edhe ajken e rrahur.

Marrim nje pjate te madhe te rrumbullaket dhe e vendosim peten dhe e sperkasim me pluhurin e limonades te tretur ne uje pastaj e lyejm me gjysmen e kremit.

E vendosim peten tjeter siper duke e shtypur pak pastaj ia hedhim siper kremin e mbetur.

E dekorojme torten siper me dredheza te prera ne feta.

Qe deshironi torta te jete 4 shtresore atehere duhet ti dyfishoni perberesit. Burimi: http://easybaked. net/ Perkthimin e ka bere faqja ne facebook Te gatuajm. https://www. facebook. com/pages/Te-gatuajm/1398446683727974?ref=hl


Fjalet kyqe : embelsira  torte  dredheza  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Role me mak dhe qershia
Kifle  te shpejta me djathe
Ja se qfar mund te beni kur gjella e juaj eshte shume  e kripur!