Torte me çokollatë
Torte me çokollatë

Torte me çokollatë

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

6 veze dhe 10 luge sheqer, 10 luge miell, 2 lugè te mesme kakao, 1 paqet pluhur pèr pjekje (pecive), dy çokollata per zierje, dekori behet me levore te portokallit ose te limonit gjeme te kumbullave

Pregaditja e recetës :

Torte me çokollatë e përgatitur sot nga Bardhe Buçaj

Pergaditim pandispanjen me 3 vezè, 5 lugè sheqer, 5 lugè miell, 1 lugè te mesme kako, gjysem paqete pluhur pèr pjekje (pecivo).

Ne kete menyr pregaditen 2 kore pèr torte njejt dhe pasi ti kemi pjek marrim dhe i renditim njera siper tjetres duke i vendos nè mes gjeme tè kumbullave.

Pastaj i marrin dy çokollata pèr zierje dhe I shkrijm né avulle dhe nè fund e lyejm ter torten.

Dekori bèhet me lèvore tè portokallit ose tè limonit sikur nè foto.


Fjalet kyqe : embelsira  torte  qokollate  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Zemra - ja pse mishi i përpunuar nuk është i shëndetshëm
Si ta hapni ngjyrën e flokëve në mënyrë natyrale 5 Metoda
Mufinss me nutella