Torte me çokolladë dhe puding
Torte me çokolladë dhe puding

Torte me çokolladë dhe puding

Kuzhint.com

Përbërsit dhe pergatitja:

Ne nje en rrahim 3 ve me 9 luge sheqer pastaj pasi te dyfishohet masa ia shtojm edhe 5 miell 1 pecive I bashkojm mire duke i perzier me tel kuzhine dhe masen e qesim ne teps dhe e pjekim ne 190 grad.

Edhe brumi tjeter i pandispanjve pergaditet njejt si e para.

Filli pergaditet me 2 pudinga cokollade sipas udhezimeve ne pako.

Pasi te pjeken pandispanjat ateher bejm renditjen si ne foto pastaj mundeni edhe siper tortes ta lyeni me qokollad ose pudige nga filli.


Fjalet kyqe : torte  pudinge  qokollade  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Role me cokollate
Sup me oriz
Brusketa me karkaleca