Torte gjysem hene
Torte gjysem hene

Torte gjysem hene

Kuzhint.com

Per brumë:

15 gram margarinë

18 gram sheqer

4 veze

14 gram miell

gjysma e pluhurit per pjekje

Vezet i rrahim me sheqer sepaku per 10 min deri sa te behen si shkume dhe ne te shtojme gradualisht perbersit e tjer pasi masa te trashet e hedhim ne nje tepsi me leter kuzhine dhe e pjekim per gjysem ore ne 170 grad.

15 gram miell kokosit

15 gram gjalpë

3 lugë rum

3 lugë kakao

10 lugë sheqer

Të gjitha përziejm mirë me një mikser.

Kur brumë është pjekur mbi të shpatull aplikojnë me mbushjen e përzier.

Lejeni të ftohtë dhe sherbene ne cfar do forme te doni ose sikur ne foto ne gjysme hene


Fjalet kyqe : embelsira  torte  gjysem  hene  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte me pet te gateshme
Toptha te mbushura me banane nga ne tegatuajm
Lexo per disa nga vetitë kurative të qershive!