Torte e zeze
Torte e zeze

Torte e zeze

Kuzhint.com

5 vezë 1 gotë e madhe vaj 1 gotë e madhe qumësht 18 lugë sheqer 12 lugë miell 1 kakao 1 pluhur për pjekurina 200 gr çokoladë Torte e zeze apo ndryshe qe njihet me emrin kek me qokollate pergaditet, fillimisht perzihen vezet pastaj shtohen te gjithe perberesit e tjere dhe qiten ne tepsi te lyer me yndyre ne temperature 180-200*C, dhe kur te ftohet e shpojme ne disa vende me rremojse dhe i hedhim qokoladen e shkrire permbi.

Preferohet te servohen me manafera (mana). Ju befte mire


Fjalet kyqe : embelsira  torte  zeze  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Oblland me qokollad
Zbutes ne kushte shtepiake
Pija çudibërëse me shafranin e Indisë