Torte e zezë
Torte e zezë

Torte e zezë

Kuzhint.com

Përbërësit:

1 gotë e madhe vaj,

1 gotë e madhe qumësht,

18 lugë sheqer, 6 vezë,

12 lugë miellë,

1 pluhur për pjekurina,

200 gr çokoladë.

Përgatitja:

Fillimisht përzihen vezët pastaj shtohen të gjithë përbërësit e tjerë dhe qiten në tepsi të lyer me yndyrë në temperaturë 180-200*C, dhe kur të ftohet e shpojmë në disa vende me rrëmojsë dhe i hedhim qokoladën e shkrirë përmbi.


Fjalet kyqe : embelsira  torte  zeze  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Sanduiç me krem salmoni dhe krem spinaqi
Ja si mund të masni se sa shpageta nevojiten për një porcion (Video)
Revani shumë e shpejt