Torte e shpejt pa vezë nga Arlinda Hajdari Shahini
Torte e shpejt pa vezë nga Arlinda Hajdari Shahini

Torte e shpejt pa vezë nga Arlinda Hajdari Shahini

Kuzhint.com

  • 2, gota qumsht
  • 2, gota sheqer
  • 1, lug te qajit sode
  • 1, vanill
  • 1, peciv
  • 1lug te qajit Kanelle
  • 1, got te qajit vaj
  • 3, lug te gjelles me Kakao
  • 2, gota e gjysme millI

Pergaditja.

Ne nje ene i bashkojm te gjitha perbersit e shenuara me lart dhe kete mas te fituar te brumit e ndajm ne dy pjes,

Pjesen e par e pjek vetem pak pastaj e nxjerrtepsin nga furra dhe e lyni me pestil kumulle ose marmellad nga cili lloj qe e deshironi Dhe me pas e qitni edhe pjesen tjeter te brumit dhe futni ne furre perseri per tu pjekur ne temperatur max temperatura 180•

Pasi te jet pjekur torta per dekurim mud ta lyni me pudink ose me qokollad si ta deshironi

ju peft mir


Fjalet kyqe : embelsira  torte  shpejt  veze  arlinda  hajdari  shahini  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Schnitten me qumesht dhe çokolate
Si ti largojm nga shtëpit tona energjin negative?
Qervishe me miell misri