Torte e shpejt me molla
Torte e shpejt me molla

Torte e shpejt me molla

Kuzhint.com

Perberesit:

250 gr Gjalp250 gr Sheqer5 VeNje pako sheqer vanilleNje pako pecive (bakin, pluhur per pjekje, aditiv)1 kg Molla350 gr Miell

Pergaditja:

Mollave ua heqim levoren dhe berthamat dhe i presim ne feta. Rrahim gjalpin me mikser pastaj ia shtojme vezet, sheqerin dhe sheqer vanillen.

Pasi te perzihen perberesit mire me mikser ia shtojme miellin e perzier me peciven.

Perziejme masen mire pastaj ia shtojme mollat e prera. Brumin e derdhim ne tepsi te lyer me gjalp dhe e pjekim ne furre ne temperatur 180 Grad 25-30 minuta. Per ata qe deshirojne ta dekorojne torten munden ta pergaditur nje glasur te bardhe duke perzier sheqer pluhurin dhe lengun e limonit. Quelle: www. chefkoch. de


Fjalet kyqe : molla  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Mini Cupcakes me gjalp dhe arra (mufinsa)
Perime te ziera ne avull
Torte -suffle- me  çokollate (lava cake)