Torte e shpejt me kanell nga Alba Sh Rrahmani
Torte e shpejt me kanell nga Alba Sh Rrahmani

Torte e shpejt me kanell nga Alba Sh Rrahmani

Kuzhint.com

Perbersit:

 • 1 ve
 • 2 gota sheqer (gota te ujit)
 • 2 gota qumsht te voket
 • 3 gota miell
 • 2 lug qaji sode
 • 2 lug qaji kanell
 • Gjysm gote vaj
 • 1 lug gjelle kakao
 • 2 lug mermelad apo pestil

Filli:

 • 200 gr. cokollad
 • 1 got qumsht
 • 3 ose 4 lug marmelad

Pergaditja;

Vet sheqerin e rahim mir shtojm vajin qumshtin e vokte perziejm mir shtojm miellin, kakaon, soden, kanellen dhe dy lug marmelad dhe e pjekim paka para perfundimit te pjekjes nxjerrim torten nga furra dhe e lyejm mbi me pestil dhe e fusim prap ne furr per 5 min.

Mbas pjekjes e lem torten te ftohet shkrim cokolladen me qumsht dhe ja qesim mbi tortes.


Fjalet kyqe : embelsira  torte  shpejt  kanell  alba  rrahmani  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kifle preshevare
Krem i shijshem me gështënja
Pogaqe per mengjes