Torte e shijshme me keksa
Torte e shijshme me keksa

Torte e shijshme me keksa

Kuzhint.com

Perberesit per nje tepsi te gjate 24 cm:

200 gr Cokolate

1 Luge qaji pluhur kafeje

150 gr Gjalp

75 gr Sheqer

0. 04 gr Krip

200 gr Bajame te bluara

200 gr Keksa

50 gr Cokolate e shkrire

Pergaditja:

Cokolaten e shkrim ne nje ene dhe e perzim me je luge qaji pluhur kafeje.

Rrahim me mikser gjalpin me sheqerin, kripen dhe vezen pastaj ia shtojme cokolaten e shkrire dhe bajamet.

Marrim tepsin e mbulojme me folie te tejdukshme.

I rendisim se pari keksat pastaj ia hedhim siper kremin.

Keshtu veprojme deri sa te mbarojne keksat dhe kremi.

Shtresa e fundit duhet te jete me keksa.

Pasi te mbarojme e vendosim ne frigorifer qe te ftohet 2 ore.

Pas dy oreve e largojme nga tepsia dhe ia largojme folien dhe siper e dekorojme me cokolaten e shkrire.

Burimi: http://www. kuechengoetter. de/

Perkthimin e ka bere faqja ne facebook Te gatuajm.

https://www. facebook. com/pages/Te-gatuajm/1398446683727974?ref=hl


Fjalet kyqe : embelsira  torte  keksa  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kube me bollgur
Revani turke me mak
Zemra - ja pse mishi i përpunuar nuk është i shëndetshëm