Torte e njelmet me mish te bluar nga Besnik Sadije Junuzi
Torte e njelmet me mish te bluar nga Besnik Sadije Junuzi

Torte e njelmet me mish te bluar nga Besnik Sadije Junuzi

Kuzhint.com

Torte e njelmet me mish te bluar

  • 4 ve
  • 150ml kos
  • 100ml uj me gaze
  • 1 lug e mesme Kripe
  • 20 gr margarin te shkrir
  • Nje pluher per pjekje( peciv)
  • 300 gr mishe I bluar
  • 3 qepe
  • Nje lug qaji piper I kuq

Gatimi;

Perbersit e me siper se bashku me me mishin e bluar I bej bashk si brum e shtrijm ne nje tepsi te lyer me vaj siper i hedhim fara susami dhe fara lule dielli dhe pastaj e pjekim ne 200 gra


Fjalet kyqe : gjellera  torte  njelmet  mish  bluar  besnik  sadije  junuzi  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Sallatë mikse  me salcë amerikane nga ne
Sa është i dobishëm konsumimi i misrave
-Krofne-