Torte e but me çokolladë
Torte e but me çokolladë

Torte e but me çokolladë

Kuzhint.com

Receta:Eshte e thjesht receta :5 Vezë perzihen me 5 lugë sheqer.

Pastaj i qitet 5 lug miellë dhe dy lugë te gjelle me kakao të perzier me 1 pluhur per pjekurina.

Masa e fituar qitet ne tepsi te lyer me vaj dhe miellë dhe pjeket ne temperatur 250 grad si pandispanja.

Pasi të pjeket e të ftohet pak ia qesim një gotë me qumësht siper.

Fillin e ziejm me 1l qumsht, 6 lug miellë, 4 vanillje sheqer, 6 lug sheqer e perziem me pak uje dhe i shtohet qumshtit te vluar deri te trashet.

Pastaj shtohet një margarin dhe 1 qese sheqer pluhur ku perzihet mirë.

Ftohet kjo pak e qitet siper tortës pastaj kur të ftohet mir kremi i shtojm nje qokollad per gatim.

Kush e pregatit i beft mirë


Fjalet kyqe : embelsira  torte  qokollade  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Krofne (berlina)
Torte për ditelindje  nga Loli Dina
Pica per mengjes