Torte Dina
Torte Dina

Torte Dina

Kuzhint.com

Perbersit:

Gjysem gote të ujit me vaj,

Gjysem gote me qumesht,

50 gr çokolad e zez,

1 sheqer vanil,

Gjysem gote kokos,

100 gr rrush te thate,

50 gr arra,

Gjysem gote sheqer,

Gjysem gote miellë.

Per siperfaqe:

60 ml ajke per embelsira dhe,

1 çokolad te zezë.

Pergaditja:

Rrahim vezet ne nje ene te thelle dhe ne te shtojme gjithe perbersit nje nga nje duke filliuar me rend dhe ne fun e lyejm taven me gjalp dhe e pjekim per 20 ne 170 grad.

Pergadisim ajken me çokolad duke i shkrir ne avull dhe pasi te ftohet torta ia hedhim siper.

E dekorojm sipas shijes.

Gatiar nga tegatuajm.


Fjalet kyqe : embelsira  torte  dina  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

PJESHKA nga Egzontina Ismaili
Qofte me perime ne furrë nga tegatuajm
KUBE ME KEKSA