Torte Bounty
Torte Bounty

Torte Bounty

Kuzhint.com

Torte Bounty Perberesit per 4 persona: 1 Gote sheqer 1/3Gotes me uje 1/3 e Luges se qajit ektrakt vanille pak krip 250 ml qumesht kokosi 1 pako me kokos 200 ml Ajke (krem pana) 300 gr Cokolate 1 Luge qaji pluhur kafeje Pergaditja: 1.

Ne nje tenxhere vlojme ujin se bashku me sheqerin dhe kripen deri sa sheqeri te shkrihet.

E ulim temperaturen e zjarrit dhe e lem edhe 3 minuta tjerat te vloje.

Ia shtojme qumesht kokosin dhe vanillen duke e perzier vazhdimisht. 2.

Ia shtojme edhe kokosin dhe e lem edhe 10 minuta tjera mbi zjarre kuptohet ne temperatur shume te ulet duke e perzier vazhdimisht.

Marrim nje tepsi nga xhami me permasa 20x30 cm e hedhim masen aty e sheshojme mire dhe e lem tere naten ashtu te qendroje ne frigorifer.

Dy ore para se ta mbuloni me cokolaten vendoseni te akulli. 3.

Ne nje tenxhere te mesme ajken e vlojme pastaj ia shtojme kafen dhe cokolaten e perzime mire pastaj e largojme e lem pak te ftohet ne temperatur dhome.

Derdhim masen nga cokolata mbi masen me kokosin qe ndodhet ne tepsi dhe e sheshojme mire pastaj prap e vendosim edhe 2 ore te tjera te akullin.

Ashtu te ngrire te pritet torta pastaj te servohet. Burimi. www. kochbar. de Perkthimin e ka bere faqja ne facebook http://www. tegatuajm. com/


Fjalet kyqe : embelsira  torte  bounty  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Nje pije  për humbje peshe
Torte me krem qershie
Sallate me makarona