Torte "NIKA"
Torte "NIKA"

Torte "NIKA"

Kuzhint.com

Perbersit:

1 gote te ujit sheqer

1 gote te ujit vaj

1 gote te ujit qumesht

1 gote te ujit miell

1 gote te ujit kokos

1 sheqer vanilje

2 luge gjelles kakao ose 150 gr cokoad te zez te grire ne rende.

100 gr arra edhe 50 gr rrush te that

Pergaditja: Ne nje ene te thell rrahim vezet me sheqer deri sa te shkumohen pastaj hedhim gjithe perbersit e lengshem dhe vazhojme i rrafim me mikser dhe gradualish shkojme duke i hedhur edhe perbersit e tjere me rende por duke e perzier me tel kuzhines.

Ne fund pasi masa te jete pergadiur e marrim nje tepsi e yejm me gjap dhe e hedhim masin, e pjekim per 25 min ne tem 170 grad.

Per fillin nevoitet 250 gr cokoad e zeze dhe 100 ml ajke e embel i shkrime se bashku ne avull dhe ia hedhim siper embelsires.

Ju befte mire

Gatuar nga www. tegatuajm. com


Fjalet kyqe : embelsira  torte  nika  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Mrekullia që bën soda bikarbon për zhdukjen e akneve në lëkurën tuaj
Pide turke nga Ledion Stars
Role me mish pule dhe omlet