Torta me filadelfia dhe fruta boskot .
Torta me filadelfia dhe fruta boskot .

Torta me filadelfia dhe fruta boskot .

Kuzhint.com

100 gr burro 500 gr miell 4 veze 250 gr sheqer 2 bustina me livieto pak krip fruta boskot 200 gr filadelfia Pergatitja. Ne fillim mikesojme te gjithe perbersit e mesiperm nje nga nje derisa te marrim nje mase te mire te brumit. Pastaj pasi masa e brumit eshte gati, e fusim ne furre te piqet ne tem 180 C per rreth 35-40 min. Pasi torta eshte gati e heqim nga furra dhe elem te ftohet. Pastaj e presim siç eshte ne foto, dhe heqim pak nga pjesa e brendshme e saj, dhe e mbushim me krem filadelfia dhe me fruta boskot, dhe e mbyllim me pjesen e siperme. Ju befte mire.


Fjalet kyqe : embelsira  torta  filadelfia  fruta  boskot  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

 Fasule në tavë me mish qengji
Turshi te perziera me qep
Komposto prej pjeshkave