TORTA KIDA
TORTA KIDA

TORTA KIDA

Kuzhint.com

Perberesit: 250 gr miell arre kokosi. 4 veze, 250 gr qumesht panda. Pergatitja: I perziejme te gjitha perberesit dhe e vendosim ne nje tepsi per Plumcake. ka forme persegjate 10cm me 25cm.

Marrim nje tepsi te madhe furre dhe e mbushim pergjysem me uje.

Siper vendosim tepsine e tortes dhe e pjekim ne furre ne 170 °derisa ne siperface te marre ngjyre te kafte.

E nxjerrim torten dhe e leme te ftohet pastaj ashtu sic eshte e fusim ne frigorifer per dy ore. Ju beft mire!


Fjalet kyqe : embelsira  torta  kida  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Embelsire me thermia buke ( prezlle )
RECETA BAZE PER KREPA
10 ushqime vdekjeprurëse që me shumë mundësi i keni në kuzhinë