Tort me tri shtresa nga Lulja La
Tort me tri shtresa nga Lulja La

Tort me tri shtresa nga Lulja La

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

1 peciv (pluhur fryres), 1 got qumesht, 1gote vaj dhe 3 vez, 1 sheqer vanill, miell sipas nevojes

Pregaditja e recetës :

Peta gatuhet me 3 vez, 1 peciv (pluhur fryres), 1 got qumesht, 1gote vaj, 1 sheqer vanill dhe miell sipas nevojes qe te jet jo shum te trash brumin.

Edhe per pjeset e tjera njejt pergatitet vetem se i shtohet tri lug kakao pastaj e lyejm me qfar do lloj pudingu simbas deshire une perdora vanill ndersa dekurimin po ashtu simbas deshire.

Ju baft mir po qe se pergaditni.


Fjalet kyqe : embelsira  tort  shtresa  lulja  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

7 mënyra për të përdorur vajin e kokosit që nuk i dinit më parë
CHEESECAKE ME ARRE KOKOSI DHE NUTELLA
Embelsir  me krem te bardhe