Toptha me tre pereres
Toptha me tre pereres

Toptha me tre pereres

Kuzhint.com

Perbersit:

300 gr biskota te grimcuara

1 Banane

50 ml karrame te shkrir ose ajrokrem

Per meshtjellje: 100 gr cokolad e zeze

Pergaditja: Marrim biskotat e grimcuara dhe ne te hedhim 1 banane dhe karramelin e perziejm mire e mire dhe formojme toptha me dore sa madhesia e te verdhes se vezes. I fusim ne frigorifer per 20 min dhe pastaj i zhysim ne cokoladen e shkrir ne avull dhe i dekorojme me biskota te grimcuara dhe karamel.
Fjalet kyqe : embelsira  toptha  pereres  
Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte me smarties e kitkat
Hamburgeri i fundit del në muze
Kafeja shton produktivitetin në punë