Toptha me makarona dhe djathe
Toptha me makarona dhe djathe

Toptha me makarona dhe djathe

Kuzhint.com

Perberesit: Vaje per pjekje 2 Gota makarona te ziera 2 Gota djathe i bardhe 3/4 Gote miell 2 Veze te rrahura 2 Gota therrime buke Pergaditja: Makaronat e ziera i perzime me djathin pastaj bejme toptha ne madhesi 2-2. 3 cm i vendosim ne pjate dhe i lem tere naten ne frigorifer. Hedhim vajin ne tigan dhe e lem te nxehet.

I kalojme se pari topthat ne miell, pastaj ne vezet e rrahura dhe krejt ne fund tek therrimet e bukes.

Keshtu veprojme edhe me topthat e tjere dhe i pjekim ne vaj 1 minute ne te gjitha anet.

Pasi ti pjekim i vendosim ne leter kuzhine qe te kullohen pastaj i servojme. Burimi: http://www. navywifecook. com/ Perkthimin e ka bere faqja ne facebook Te gatuajm. https://www. facebook. com/pages/Te-gatuajm/1398446683727974?ref=hl


Fjalet kyqe : brumera  toptha  makarona  djathe  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Musakë me patate nga tegatuajm
Torte me qumesht nga Arta
Mufins me miell misri dhe gruri