Toptha me kokoshka
Toptha me kokoshka

Toptha me kokoshka

Kuzhint.com

PËRBËRËSIT;

16 gota kokoshka, (kupa, karakaq, pucanka, kuplosha etj ),

1 filxhan gjalpë,

1⅓ gota sheqer,

1/2filxhan shurup misri ose mjalte nese nuk keni,

1 qese (10 copa) marshmallow,

1 lugë çaji arom vanilje.

UDHËZIME;

Në një tigan shkrihet gjalpë, sheqer dhe shurup misri se bashkusi rem pastaj ia shtojm marshmallows dhe i perziejm se bashku deri sa te jen shkrirë tersishte.

Largojm nga të nxehtit dhe të ia shtojm edhe vanilje. pastaj kremin hedhim mbi kokoshkat dhe i perziejm deri sa te bashkohen mire mirë.

Lagim duart me me uje dhe i japim formasi ne foto dhe i vendosin në letër kuzhine.

Nga kjo mase bëjm rreth 17 deri në 18 topa me kokoshka.


Fjalet kyqe : embelsira  topa  kokoshka  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Pija  që djeg yndyrnat
Keni kujdes nga frutat e thata e të prishura
Vez te mbeshtjellura me mish