Toptha me biskota nga Alba Sh Rrahmani
Toptha me biskota nga Alba Sh Rrahmani

Toptha me biskota nga Alba Sh Rrahmani

Kuzhint.com

Perbersit:

400 gr keksa petit beurre,

2 ve dhe 2 lug kakao,

4 lug sheqer, 100 gr margarin,

kokos per lyrje te topthave

Pergatitja:

Keksat ne fillim i shtypim mire pastaj ia qesim edhe kakaon.

Vezet si dhe sheqerin i perziejm mire me pirun dhe ja qesim keksave.

Margarinen e shkrire dhe pak te ftohet edhe kete i qesim tek masa e keksave dhe

i perziejm mire e mirete gjithe perbersit derisa te bashkohen pastaj nga masa

e fituar formojm toptha dhe i lyejm me kokos si ne foto.

Ju befshin mire ne qoftese I pregaditeni.

Me respekt Alba.


Fjalet kyqe : embelsira  toptha  keksa  alba  rrahmani  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Role me cokollate
Majdanozi i mirë kundër zbokthit
Torte me banane dhe kokos