Toptha (bombica)
Toptha (bombica)

Toptha (bombica)

Kuzhint.com

Perbersit:

*500 ml qumesht,

*3-4 luge sheqer,

*1 puding vanilje,

*200 gr biskota te bluara,

*100 gr napolitanka te bluara,

*1 luge gjelle kakao.

Pergaditja:

Nga 500 ml qumesht ndajme pak per te tretur pudingun ndersa pjesen tjeter me sheqerin i vendosim ne zjarr qe te vlojne.

Pasi te pergatitet pudingu lihet qe te ftohet.

Pas ftohjes aty shtojme biskotat e bluara, napoletankat dhe kakaon dhe i perziejme te gjitha bashke.

Masa lihet pak ne frigorifer qe te forcohet dhe pastaj me te formohen bombezat te cilat mund te dekorohen sipas deshires; me arra, kokos ose cokollate te shkrire ose kokos.


Fjalet kyqe : embelsira  toptha  bombica  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Dieta ideale për secilën shenjë të horoskopit
Uleni shtypjen e gjakut në mënyrë më të shpejt
Munchmallow torte nga Bardhe Buçaj