Toptha "Supriz ne torte"
Toptha "Supriz ne torte"

Toptha "Supriz ne torte"

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

3 vezë, Sheqer 1 filxhan, Qumësht 1 filxhan, 1 filxhan vaj , 3 lugë kakao, 1 pako e pluhur pjekje, 1 pako vanilje1 filxhan , 1 lugë gjelle miell, Për të plotësuar : 2 te bardhë veze 1 filxhan kokos 1 filxhan sheqer pluhur

Pregaditja e recetës :

Rrahim vezet me sheqer deri s ate shkumohen duke rrahur shtojme vajin dhe qumeshtin dhe kakaon, pastaj shtojme miellin e perzier me 1 peciv dhe vanilje dhe e leme me nje anan masen deris ate pergadisim mbrendesin : Marrim 2 te bardhat e vezes i rrafim mire me mikser dhe ne te shtojme sheqer dhe kokos deri sa te forcohet si topth.

Marrim formojm toptha njelloj sikurse en foto.

Pastaj marrim gota te ngjajshme sikurse ne foto i rendisim ne nje tepsi te mbushur me uje dhe ehdhim nga masa me kakao pastaj i vendosim topthat e kokosit dhe prap i mbulojme me masen em kakao.

I pjekim ne tem 160 grad per 20 min.


Fjalet kyqe : embelsira  toptha  supriz  torte  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Ravioli me sos dhe kepurdha
Torte me biskota dy ngjyrëshe
Torte e shijshme një recet hungareze