Topetha me oriz
Topetha me oriz

Topetha me oriz

Kuzhint.com

Per pergaditjen ju duhen: Oriz i zier Parmesan i bluar Veze Therrime buke Ereza te perziera (me ngjyre te gjelber) Krip, piper Kaqkavall i prere ne katrore Pergaditja; S'pari ne nje ene e hedhim orizin, parmesanin, kripen, piperin dhe nje ve e ngjeshim masen pastaj nga masa bejme toptha duke ia vendosur mbrenda secilit topth nga nje cope kaqkavall.

I kalojme topthat ne vezen e rrahur me pak uje pastaj tek therrimet e bukes me erezat e perziera.

Topthat duhet te fergohen ne vaj sikur petullat. Ju beft mire!


Fjalet kyqe : gjellera  topetha  oriz  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Lëngu që shëron kollën me shpejtësinë e vetëtimës
Biskota me marmeladë maline
Krepa të shijsheme me nurtela