Topëtha me orizë
Topëtha me orizë

Topëtha me orizë

Kuzhint.com

Per pergaditjen ju duhen:

Orizë i zier,

Parmezan i bluar,

Therrime buke,

Ereza te perziera (me ngjyre te gjelber),

Krip, piper,

Kaqkavall i prere ne katrore.

Pergaditja;

S'pari ne nje ene e hedhim orizin, parmesanin, kripen, piperin dhe nje ve e ngjeshim masen pastaj nga masa bejme toptha duke ia vendosur mbrenda secilit topth nga nje cope kaqkavall.

I kalojme topthat ne vezen e rrahur me pak uje pastaj tek therrimet e bukes me erezat e perziera.

Topthat duhet te fergohen ne vaj sikur petullat.

Ju beft mire!


Fjalet kyqe : gjellera  topetha  oriz  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte me banane,çokolate dhe kokos
Simite për një mëngjes të shëndetshëm
Ja si duhet ta vaksinojnë femijen mjeku ...!!! Fantastike :) (Video)