Topa me  kokoshka
Topa me kokoshka

Topa me kokoshka

Kuzhint.com

PËRBËRËSIT;

  • 16 gota kokoshka, kupa, karakaq, pucanka, kuplosha , etj
  • 1 filxhan gjalpë
  • 1⅓ gota sheqer
  • filxhan shurup misri ose mjalte nese nuk keni
  • 1 qese (10 copa) marshmallows
  • 1 lugë çaji arom vanilje

UDHËZIME;

Në një tigan shkrihet gjalpë, sheqer dhe shurup misri se bashkusi rem pastaj ia shtojm marshmallows dhe i perziejm se bashku deri sa te jen shkrirë tersishte.

Largojm nga të nxehtit dhe të ia shtojm edhe vanilje. pastaj kremin hedhim mbi kokoshkat dhe i perziejm deri sa te bashkohen mire mirë.

Lagim duart me me uje dhe i japim formasi ne foto dhe i vendosin në letër kuzhine.

Nga kjo mase bëjm rreth 17 deri në 18 topa me kokoshka.


Fjalet kyqe : embelsira  topa  kokoshka  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Pite luledielli me spinaq
Torte e shpejte me dredheza
Ballokume të shijshme