Topa bore (kapela ruse)
Topa bore (kapela ruse)

Topa bore (kapela ruse)

Kuzhint.com

Perbersit:

500gr jaffa keksa 250ml qumesht4 luge sheqer 4 luge nisheste1 sheqer vanille125gr margarinekokosPërgaditja:Margarinen, qumeshtin, vanillen, nishesten, sheqerin i qet ne nje ene dhe i len me vlu, pastaj i largon mu ftoh. I merr Jaffa cakes (topsat) kah pjesa e keksit qe e kane ia qet 1 luge nga filli qe e ki bo ne tengjere, pastaj e ngjet me Jaffa cakes (topsin) tjeter dhe i rrotullon ne kokos( kokosin e qet ne nje pijat) dhe siper i dekorojm me qokollad te shkrire ne avulleJu befte mire.


Fjalet kyqe : embelsira  topa  bore  kapela  ruse  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Tortilla të mbushura
Kekë me kakao nga Brunilda Nuhu
KREM HIDRATUES PËR FYTYRË DHE TRUP