Topa bore (kapela ruse)
Topa bore (kapela ruse)

Topa bore (kapela ruse)

Kuzhint.com

Perbersit:

500gr jaffa keksa,

250ml qumesht,

4 luge sheqer,

4 luge nisheste,

1 sheqer vanille,

125gr margarine,

Përgaditja:Margarinen, qumeshtin, vanillen, nishesten, sheqerin i qet ne nje ene dhe i len me vlu, pastaj i largon mu ftoh.

I merr Jaffa cakes (topsat) kah pjesa e keksit qe e kane ia qet 1 luge nga filli qe e ki bo ne tengjere, pastaj e ngjet me Jaffa cakes (topsin) tjeter dhe i rrotullon ne kokos( kokosin e qet ne nje pijat) dhe siper i dekorojm me qokollad te shkrire ne avulleJu befte mire.


Fjalet kyqe : embelsira  topa  bore  kapela  ruse  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Biskota te buta me kokos
Petulla me form kungulli
Xhenxhefili për dhimbje ne shpinë