TONIKU NATYROR QË PARANDALON FTOHJET SEZONALE
TONIKU NATYROR QË PARANDALON FTOHJET SEZONALE

TONIKU NATYROR QË PARANDALON FTOHJET SEZONALE

Kuzhint.com

Janë të paktë njerëzit që marrin masa parandaluese për ftohjet sezonale, shumica nis e shqetësohet vetëm pasi është sëmurur.

Toniku i mëposhtëm, i cili është tepër i lehtë dhe i thjeshtë në përgatitje, është i pasur me vitaminë C, ka vepim antioksidant, antibakterial, anti-inflamator, ndihmon në përforcimin e sitemit vetëmbrojtës, në lehtësimin e kollitjes, shërimin e fytit, reduktimin e marramendjeve, si dhe në plotësimin e energjisë së humbur. Përbërësit gjysmë filxhani lëng portokalli të porsashtydhur (pa fibra) 1 majë luge xhenxhefil (pluhur) 2 lugë çaj mjaltë 1 majë luge kurkumë (pluhur) Përgatitja Në një enë prej qelqi përzieni së bashku të gjithë përbërësit e mësipërm dhe pastaj konsmojeni menjëherë.

Preferoni ta pini çdo mëngjes. /albstroka. com/


Fjalet kyqe : keshilla  toniku  natyror  parandalon  ftohjet  sezonale  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kekë me molla të gërryera në rende nga Lulja La.
Salate me patet dhe djathe feta
Çokolatë torte me kumbulla te terura(lava cake)