Tomel oriz(sultiash) ne menyre  te shpejt
Tomel oriz(sultiash) ne menyre te shpejt

Tomel oriz(sultiash) ne menyre te shpejt

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

Dy Gota te ujit oriz, 1.5 litra qumesht, 1 gote te ujit sheqerin, 1 sheqer vanill dhe nisheste

Pregaditja e recetës :

Dy Gota te ujit oriz i ziejm me uji ne anen tjeter i qesim 1. 5 litra qumesht ja shtojmi orizin e zier me par, 1 gote te ujit sheqerin, 1 sheqer vanill.

Ne anen tjeter e pergaditim nishesten masa sa kjo ne foto me tomloriz e mbushim me nisheste e pergaditim si pudingun edhe ja kthejmi qumshtit duke e perzier tre kater minuta vazhdimisht deri te trashet dhe e servon.

Embelsir e shpejt edhe e shishme provojeni!


Fjalet kyqe : embelsira  tomloriz  sultiash  menyr  shpejt  lulja  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

RREGULLA PER BIJA  DHE NUSE
Torte me pet te gateshme dhe me krem
Kroasan  me proshutë dhe krem