TOBLERON ne kushte shtepie
TOBLERON ne kushte shtepie

TOBLERON ne kushte shtepie

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

250 gr Putera, 200 gr plazme, 200 gr sheqer, 200 gr cokolad te zeze, 100 gr susama, 50 gr badema, 50 gr kikirik

Pregaditja e recetës :

Marrim plasamat e bluara dhe i perziejm me kikiriket e bluar dhe bademat. ne te shtojme edhe susamin dhe e perziejm masen me luge deri sa te bashkohen perbersit.

Shtojme edhe sheqerin dhe cokoladene zeze te shkrire.

Ne anen tjeter shkrijem gjalpen dhe ent e hedhim 3 vezet dhe ne te shtojme perberjen qe i bashkuam me heret dhe formojme brumin.

Masene hedhim ne nje tepsi me forme tobleronit dhe e pjekim per 30 min ne tem 150 grad.


Fjalet kyqe : tobleron  kushte  shtepie  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

 Pogaçe te vogla nga Albini Learti Jetishi
Bëjeni vetë pijen me elektrolite
Si ti rrisni flokët me Hithër si dhe efektet kuruese të saj