Toast me veze dhe salate
Toast me veze dhe salate

Toast me veze dhe salate

Kuzhint.com

Perberesit:

  • 4 Veze te ziera
  • 4 Luge gjelle majonez
  • Gjysem luge qaji mustarde
  • 2 Luge gjelle qepe te reja (vetem pjesa e gjelbert)
  • Krip,
  • piper

Pergaditja:

Ne fillim i ziej vezet.

Vezeve te ziera ia largojme levozhgen.

I ndajme te bardhen nga te verdhen.

3 te verdhat e vezeve i lem anash sepse nuk na duhen.

I coptojme te bardhat e vezeve dhe te verdhen e vezes dhe i bashkojme me majonezin, mustarden, qepen dhe ne fund i hedhim krip dhe piper pastaj marrim flegezat e bukes dhe i renditim si ne foto.

Burimi:/skinnytaste. com/

Admin:L.


Fjalet kyqe : brumera  toast  veze  salate  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Bakllavë torte( 2 ne 1) nga Besa Gazi Xhemajliu
Makarona me salce dhe kerpudha
Mishe pule ne  shkopinj (shish qebap)