Tiramisu me pete
Tiramisu me pete

Tiramisu me pete

Kuzhint.com

Tiramisu e pergaditur nga Kaltrina Berisha

Per brumin nevoitet ; 4 ve, 1filgjan sheqer, 1 peciv, 1vanil 3 luge kakao, 1got mille, i perziejm bashke perbersit dhe masen e fituar e qesim ne tepai dhe e pjekim ne 190 grad nderkoh pergaditim kremin

Për kremin nevoitet : 2 gota e gjysem qumsht, 3 luge sheqer, 3, luge mille, 1vanilli, 1e verdh e ves dhe 1pako krem djathe

Pandispanjen e ndajm ne 2 pjes dhe për ti zbutur petat nevoitet :1got qumshte 1 lug e mesme nescafe, 1lug e madhe sheqer i renditim si ne foto ;pet+krem+pet +krem dhe për fund mbi embelire i hedhim kakao


Fjalet kyqe : embelsira  tiramisu  pete  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

PJESHKA, PEMA QË JU MBRON NGA KANCERI
Pogace te mbushura
Tavë me spinaq