Tiramisu me banane dhe puding
Tiramisu me banane dhe puding

Tiramisu me banane dhe puding

Kuzhint.com

Perberesit per 4 porcione: 2 Banane 200 gr Mascarpone 500 ml Qumesht 3 Luge gjelle sheqer pluhur 1 Pako puding vanille Per dekorin ju duhen: Nje banane 200 ml Ajke Pergaditja: 1.

Pudingun e pergadisim sipas udhezimeve qe shenojne ne pako.

Pastaj ne temperatur shume te ulet ia shtojme copat e prere te bananeve e lem 1 minute mbi zarre pastaj e largojme dhe me blinder e bejme pure. 2.

Per mbushjen e gotave se pari hedhim pudingun me banane pastaj kremin mascarapone keshtu veprojme disa here deri sa te perfundon pudingu dhe mascarpone.

Pastaj gotat i vendosim ne frigorifer per tu ftohur per 30 minuta. 3.

Para se te servohet deserti te dekorohet me copa banane dhe ajke te rrahur. Burimi: http://www. gutekueche. at/ Perkthimin e ka bere faqja ne facebook Te gatuajm. https://www. facebook. com/pages/Te-gatuajm/1398446683727974?ref=hl


Fjalet kyqe : embelsira  tiramisu  banane  puding  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Embelsire me dy lloje te kremit
Lule basani një ilaç natyral kundër depresionit
Zemra - ja pse mishi i përpunuar nuk është i shëndetshëm