Tave me laker te bardhe dhe mish te bluar
Tave me laker te bardhe dhe mish te bluar

Tave me laker te bardhe dhe mish te bluar

Kuzhint.com

Perberesit:

500 gr Laker e bardhe e prere imet4 Luge gjelle vajKrip, piper sipas shijes280 gr Mish i bluar2 Qepe te prera ne katrore te vegjelNje luge caji curryNje luge caji piper i kuqe250 ml Uje6 Luge gjelle ketchupNje luge caji sheqer

Pergaditja:

Lakren e bardhe te prere e fergojme ne vaj te nxehte duke i hedhur krip e piper.

Ne nje tigan tjeter skuqim mishin e bluar sbashku me qepen.

Pastaj shtojme lakren, ujin, curry, piperin e kuqe, ketchup dhe sheqerin.

Te gjithen e lem te zihet me kapak te mbyllur 20-30 minuta. Te servohet ne pjate me orize te zier.

Quelle: www. chefkoch. de


Fjalet kyqe : Laker  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Tatlia shumë të shijshme
Si të shërbejmë çajin me tri mënyra origjinale
Oriz me perime