Tave me jufka (pasta)me kofsha pule, sosdhe kaqkavalle ne furre nga Ema Emily
Tave me jufka (pasta)me kofsha pule, sosdhe kaqkavalle ne furre nga Ema Emily

Tave me jufka (pasta)me kofsha pule, sosdhe kaqkavalle ne furre nga Ema Emily

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

Perbersit per kete gatim i caktoni ju vet se per sa antar te familjes do te pergaditeni!

Pregaditja e recetës :

Se pari i kam zier kaqikat (kofshat), pastaj mishin e kam ndar nga vjami dhe ashti, pastaj i kom hedhe sos te bardhe Hopla ose ajo tjetra Migle qe thiret, i kaverdis bashk masnej i perzin mire me jufkat e ziera ne nje tepsi dhe mbi i hedhim djathe kackavalle dhe majdanoz.

Tepsin e vendosim ne furre qe te piqen derisa te marrin siper nje ngjyre te arte (shikone foton per me shume).

ju bofshin mire.


Fjalet kyqe : gjellera  tave  jufka  pasta  kofsha  pule  sosdhe  kaqkavalle  furre  emily  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Biskota me badem
Oblland e mbushur
Kollpite me kungullë nga tegatuajm