Tave e shpejt me fasule dhe perime
Tave e shpejt me fasule dhe perime

Tave e shpejt me fasule dhe perime

Kuzhint.com

Perberesit per 4 persona: 850 ml Fasule te bardha te konservuara 2 Karrota 2 Kungullesha 3 Cope presh Nje portokall 2 Luge gjelle vaj Gjysem luge qaji salc e trash domatesh 800ml Leng supe Krip, piper dhe majdanoz i fresket Pergaditja: Kullojme fasulet dhe i pastrojme me uje dhe i lem te kulloj.

Qerojme karrotat, kungulleshta dhe preshin dhe i presim ne feta te holla.

Marrim lengun e portokallit. Karrotat, kungulleshat dhe presin e fergojme ne vaj te nxeht pastaj ia shtojme salcen.

Perzim masen dhe ne fund ia shtojme lengun e supes, lengun e portokallit si dhe fasulet.

Te zihet 10 minuta duke ia mbyllur enes kapakun.

Krip, piper dhe majdanoz sipas deshires. Quelle: www. lecker. de


Fjalet kyqe : gjellera  tave  shpejt  fasule  perime  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Sup me peshk salmon
Ushqimet që nuk duhen konsumuar në mëngjes
Ushqimet që ndihmojnë njerëzit e prekur nga depresioni