Tatlia shumë të shijshme
Tatlia shumë të shijshme

Tatlia shumë të shijshme

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

1 filgjan të kafes bollgur(griz gruri), 1 filgjan i kafes me sheqer, 2 gota miellë , 1 peciv, 2 luge gjalpë , 1 vezë , 2 lugë kos, Dekori me fëstëk të bluar, Sherbeti:, 2gota sheqer , 2 gota uje

Pregaditja e recetës :

Të gjithë përbërsit e më siperm i qesim ne nje en pak më të thell dhe i perziejm mirë me dor pastaj nga brumi i fituar formojm tatliat si ne foto dhe i vendosim ne tepsi te lyer me gjalpë.

Tepsin me tatlia e vendosim ne furrë për tu pjekur ne temperatur 180 grad derisa te marrin ngjyren si ne foto.

Pasi te jen pjekur i largojm nga furra dhe ia qesim siper sherbetin ku duhen te jen te dyja jo shumë të nxehta.

Tatlia është e përgatitur nga nje mike e faqes Ersa L Hyseni.


Fjalet kyqe : embelsira  tatlia  shume  shijshme  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Princess krofne
Torte me krem
 Paçe Koke