Tatli me dy ngjyra nga Lulja La
Tatli me dy ngjyra nga Lulja La

Tatli me dy ngjyra nga Lulja La

Kuzhint.com

Tatli dy ngjyrshe pa veze e pergaditur nga Lulja La.

Ne nje ene i bashkojm :1 peciv, 1 got te ujit qumesh, 1 got te ujit vaj dhe mille deri sa te behet masa homogjene si e bukes pastaj brumin e ndajm ne dy pjes te barabarta ku njeres i shtohen tri lug kakao. renditja behet si ne foto dhe e pjekinm ne 200 grad.

Sherbeti :600ml uji dhe dy gota sheqer si dhe ni vanil zihen se bashku dhe pasi te pjeket dhe te ftofet tatlia ia qesim siper sherbetin e nxeht.


Fjalet kyqe : embelsira  tatli  ngjyrshe  lulja  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte me kafe  turke
Embëlsirë Me Shije Vanille
Torte me kakao