Tatli dy ngjyrshe nga Muamer Aida Riduan Nuredini
Tatli dy ngjyrshe nga Muamer Aida Riduan Nuredini

Tatli dy ngjyrshe nga Muamer Aida Riduan Nuredini

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

3 te verdha veze, 1 got qumesh te vaket, 20 gr adetiv per brum, 1 lug qaji peciv, 1/2 e gotes me vaj, Mielle asipas nevojes dhe Kakao.

Pregaditja e recetës :

E bejme brumin me perbersit e me siperm pastaj e ndajm ne dy gjysma ku gjysmen E BRUMIT e bejm me kakao deri sa te mar ngjyren e eret si ne foto dhe pastaj e bejme format si ne foto i renditum ne tepsi dhe e pjekim.

Sherbetin Ia bejM ME 400gr sheqer dhe 300 dl uje.

Ju befte mir kushdo qe e provon kete recet.


Fjalet kyqe : embelsira  tatli  ngjyrshe  muamer  aida  riduan  nuredini  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Petulla te vecanta në furrë për mengjesë
Byrek (mantia)  me djathë
Filet nga mishe lope me gorgonzola dhe sallat rucola