Tatli dy ngjyrshe nga Lulja La
Tatli dy ngjyrshe nga Lulja La

Tatli dy ngjyrshe nga Lulja La

Kuzhint.com

Tatli dy ngjyrshe pa veze e pergaditur nga Lulja La.

Ne nje ene i bashkojm 1 peciv 1 got te ujit qumesh, 1 got te ujit vaj dhe mille deri sa te behet masa homogjene si e bukes pastaj brumin e ndajm ne dy pjes te barabarta ku njeres i shtohen tri lug kakao. renditja behet si ne foto dhe e pjekinm ne 200 grad.

Sherbeti : 600ml uji dhe dy gota sheqer si dhe ni vanil zihen se bashku dhe pasi te pjeket dhe te ftofet tatlia ia qesim siper sherbetin e nxet

ded into two equal parts where either added three cocoa trough as we made. renditja pjekinm photo and 200 grad, sugared; 600ml water and two cups of sugar and Vanil ni caught together and after that cold grill and started rolling it above sugared tatlia of nxet.


Fjalet kyqe : embelsira  tatli  ngjyrshe  lulja  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Embelsir me dy lloje te pudingave nga Lulja La
Pudingë i shpejtë për fëmijë
Perime te ferguara me orize