Taliateli me salmon dhe kerpudha
Taliateli me salmon dhe kerpudha

Taliateli me salmon dhe kerpudha

Kuzhint.com

Pergaditja:

Marrim 400 gr taliateli dhe i veme ne nje tenxhere 1 liter uje qe zien, kripe e pak vaj per 5 min qe te mos ngjiten).

I ziejme 2 min me pak se e kemi te shkruar ne qesen mbeshtjellese.

Ne nje tigan me vaj ulliri skuqim 1 thalb hudher, pastaj shtojme 1 qepe te grire imet! Pasi i skuqim pak i hedhim 200 gr kerpudha dhe vazhdojme skuqen! Pasi shuhen pak i hedhim nje kuti pana 200 ml ose krem qumeshti, pak kripe e piper! Pastaj i shtojme 200 gr salmon dhe 50 gr djath gorgonzola ose djathe kaçkavall guda.

I leme te ziejne 2 min me njera-tjetren dhe pastaj i shtojme taliatelit dhe i leme deri ne 2 min sa te marrin shijen e njera-tjetres! Ju befte mire! E falenderojme Greta Rraboshta.

Kushdo qe ka deshire te publikoje Recetat e tij/saj ne kete faqe, eshte i/e mirepritur!


Fjalet kyqe : gjellera  taliateli  pana  salmon  kerpudha  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

 Gjoks pule me limon
Më pak sallame, “më shumë” zemër
Biskota me copza çokollate