Tagliatele me mishë dhe perime
Tagliatele me mishë dhe perime

Tagliatele me mishë dhe perime

Kuzhint.com

Përbërsit:

Tagliatela,

Piper i kuqë me fara,

Piper i zi,

Hudhër pluhur,

Kungulleshka,

Misër të zier,

Majdanoz,

Përgatitja:

S‘pari skuqim mishin e bluar.

Mishit i hedhim krip, piper te zi, piper i kuq fara, origano si dhe hudher pluhur.

Pasi te jete skuqur mishi ia shtojme kungulleshen, karroten, bizelen si dhe pak miser te zier.

I lem per pak minuta te zihen dhe ne fund ia shtojm ajken per gatim dhe pak majdanoz te fresket.

Tagliatelat i ziejme sipas udhezimeve qe shenon ne pako.

Servimi si ne foto.


Fjalet kyqe : gjellera  tagliatele  mishe  perime  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Gurabija me sherbet  me video
Ëmbelsirë e shijshme freskuese
 Torte e shpejt