SUPER-USHQIMET QË JU MBROJNË NGA ÇDO SËMUNDJE
SUPER-USHQIMET QË JU MBROJNË NGA ÇDO SËMUNDJE

SUPER-USHQIMET QË JU MBROJNË NGA ÇDO SËMUNDJE

Kuzhint.com

Në vend që të konsumoni çdo lloj ushqimi, zgjidhni vetëm ato që ju sigurojnë mbrojtje shëndeti dhe rritje të metabolizmit tuaj… të ashtëquajturat super-ushqime! Rrepkat Janë të pasura me fibra bimore, vitaminë C, kalium si dhe kanë numër të ulët kalorish.

Konsumojini të plota ose të prera në rrathë brenda sallatës tuaj. Angjinarja Është një burim i shkëlqyer i fibrave bimore dhe vitaminave A dhe K.

Gjithashtu, bën pjesë në 10 ushqimet më të pasura në antioksidantë.

Gatuajeni me pakëz kripë ose hajeni tërësisht të gjallë. Qepët e njoma Qepëte njoma bashkë me hudhrat me sa duket luajnë rol të rëndësishëm në parandalimin e kancerit.

Shtojini në sallatrat tuaja të preferuara. Karotat Karotat janë të pasura me vitaminë A,

E dhe kalium.

Gjithashtu, kanë përmbajtje të lartë karbohidratesh, fosfori dhe kalciumi.

Konsumi i tyre, përveç të tjerave, përmirëson dhe shikimin. /albstroka. com/


Fjalet kyqe : keshilla  super  ushqimet  mbrojne  semundje  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Speca të kuqë me hudhër turshi
Ëmbëlsirat që ju përshtaten sipas horoskopit
Mishë viçi me bishtaja