SUPE ME SELINO
SUPE ME SELINO

SUPE ME SELINO

Kuzhint.com

PEBERSIT :*2 degeza selino (pjesa e bardhe)*1 luge gjelle miell*1 got uji kos*1 l leng mishi ose uje*1 limon (lengun )*1 luge gjelle plot panna kuzhine*krip piper*koperPERGATITJA:

Ne nje ene hedhim lengun e mishit lengun e limonit dhe selinot e prera ne copa te vogla.

E lejm 20min deri sa selinoja eshte sbutur pastaj me kullorse i marrim selinon dhe me frulator e grijm ose ne mixer.

Ne nje ene tjeter perziejm miellin me kosin bashkojm selinon e shtypur.

Ne enen ku ka ngel lengu shtojme masen qe beme me miell e trazojme me tel guzhine ne menyr mos behet kokriza dhe e lejm zjarr te ngadalte per 5 minuta te tjer gjithmon duke trazuar.

Shtojme krip piper dhe kopren e grir imet.

E heqim nga zjarri e pas 2 minutash shtojm panen duke e trazuar ngadal.

Dhe supa eshte gati per tu servir. JU BEFTE MIRE !!


Fjalet kyqe : supa  supe  selino  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Banane me cokollate
Kaffee Torte
Makarona me proshute,ajvare dhe salce ajke (Panna)