Supë e shpejt dhe e shijshem me perime
Supë e shpejt dhe e shijshem me perime

Supë e shpejt dhe e shijshem me perime

Kuzhint.com

Per pergaditjen e supes ju duhen keta perberes :

600 gr Perime te perzier (te ngrira),

1 Liter leng supe,

1 Prise mustard,

1 Prise krip, 100 ml Ajke

Pergaditja :

Perimet se bashku me lengun e supes i hedhim ne tenxhere dhe e vendosim ne zjarre per tu zier per 15 minuta.

Pastaj tenxheren e largojme nga zjarri dhe me blinder e bejme pire.

I hedhim krip dhe mustard dhe ne fund ia shtojme ajken dhe e lem te zihet per pak minuta.


Fjalet kyqe : supa  supe  shpejt  perime  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte zebër nga Blerta Morina Gashi
Emelsire me keksa (biskota) nga Edina Sh
Video shokuese nga fabrika e mishit , po  ne  a hamë produkte të tilla në Kosovë